Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Hlubinář : život Petra Štěpánka, novoměstského děkana a iniciátora Schönstattského hnutí v České republice / Tomáš Mičaník

Od: Mičaník, Tomáš [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Brno : Schönstattské hnutí v České republice, 2023Vydání: Vydání 1.Popis: 271 stran : ilustrace (některé barevné), portréty, faksimile ; 23 cm.Typ obsahu: text Typ nosiče: svazekISBN: 9788090578098.Další název: Život Petra Štěpánka, novoměstského děkana a iniciátora Schönstattského hnutí v České republice.Předmětová hesla: Štěpánek, Petr, 1912-2000 | Schönstattské hnutí v ČR | 1912-2000 | 20. století | katoličtí kněží -- Česko -- 20. století | vikáři -- Česko -- 20. století | političtí vězni -- Česko -- 20. století | katolická hnutí -- Česko -- 20. století | katolické farnosti -- Česko -- 20. století | pastorace -- Česko -- 20. století | církevní život -- Česko -- 20. století | křesťanství a společnost -- Česko -- 20. století | Nové Město nad Metují (Česko : oblast) -- náboženské poměry -- 20. stoletíŽánr/Forma: biografieSouhrn: V červnu 2022 uplynulo 110 let od narození římsko-katolického kněze Petra Štěpánka, iniciátora Schönstattského hnutí v České republice a dlouholetého děkana v Novém Městě nad Metují. Kniha seznamuje s životními osudy tohoto obětavého, skromného a váženého člověka. Ještě jako bohoslovec královéhradeckého semináře se dostal do Schönstattu u Koblenze v Německu, působiště pallotinů, kde poznal v té době ještě mladé katolické hnutí a jeho zakladatele kněze Josefa Kentenicha. Spiritualita hnutí, které si klade za cíl prohloubit život z víry v Boha a věrně plnit své stavovské povinnosti v dnešním světě, jej natolik nadchla, že zde 7. září 1934 uzavřel úmluvu lásky s Pannou Marií, která nese titul Matka Třikrát Podivuhodná a Vítězná Královna Schťtstattská. Pro hnutí získal v České republice další kněze a laiky. Ti za duchovní domov hnutí vybrali mariánské poutní místo Rokole ve východních Čechách a 11. srpna 1939 zde také jako první uzavřeli úmluvu lásky s Pannou Marií. V 50. letech v době velkého pronásledování křesťanů v naší zemi byl o. P. Štěpánek zatčen a odsouzen k 15 letům tvrdého žaláře. Po propuštění na amnestii v roce 1960 pracoval jako obyčejný dělník. Až v období Pražského jara se mohl znovu plně vrátit do duchovní služby, kterou i přes podlomené zdraví vykonával horlivě a s láskou do posledních let svého života.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Vypůjčeno 26.05.2024 2045989036914
Celkem rezervací: 0

Obsahuje bibliografické odkazy

V červnu 2022 uplynulo 110 let od narození římsko-katolického kněze Petra Štěpánka, iniciátora Schönstattského hnutí v České republice a dlouholetého děkana v Novém Městě nad Metují. Kniha seznamuje s životními osudy tohoto obětavého, skromného a váženého člověka. Ještě jako bohoslovec královéhradeckého semináře se dostal do Schönstattu u Koblenze v Německu, působiště pallotinů, kde poznal v té době ještě mladé katolické hnutí a jeho zakladatele kněze Josefa Kentenicha. Spiritualita hnutí, které si klade za cíl prohloubit život z víry v Boha a věrně plnit své stavovské povinnosti v dnešním světě, jej natolik nadchla, že zde 7. září 1934 uzavřel úmluvu lásky s Pannou Marií, která nese titul Matka Třikrát Podivuhodná a Vítězná Královna Schťtstattská. Pro hnutí získal v České republice další kněze a laiky. Ti za duchovní domov hnutí vybrali mariánské poutní místo Rokole ve východních Čechách a 11. srpna 1939 zde také jako první uzavřeli úmluvu lásky s Pannou Marií. V 50. letech v době velkého pronásledování křesťanů v naší zemi byl o. P. Štěpánek zatčen a odsouzen k 15 letům tvrdého žaláře. Po propuštění na amnestii v roce 1960 pracoval jako obyčejný dělník. Až v období Pražského jara se mohl znovu plně vrátit do duchovní služby, kterou i přes podlomené zdraví vykonával horlivě a s láskou do posledních let svého života.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.