Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Eskulapova hůl, lampa a kříž : svatí a věřící lékaři a zdravotníci (17.-21. století) / Jitka Dominika Krausová

Od: Krausová, Jitka, 1952- [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: A.M.I.M.S. M: Vydavatel: Vranov nad Dyjí ; Přímětice - Bítov : A.M.I.M.S., 2021Vydání: 1. vydání.Popis: 288 stran ; 21 cm.Typ obsahu: text Typ nosiče: svazekISBN: 9788072664641.Předmětová hesla: 17.-21. století | křesťanští světci -- 17.-21. století | křesťanské světice -- 17.-21. století | katoličtí laici -- 17.-21. století | katolické laičky -- 17.-21. století | zdravotničtí pracovníci -- 17.-21. stoletíŽánr/Forma: medailonyRozsah a obsah: Kniha je souborem portrétů, kde jsou svatí a kandidáti na svatosti, lékaři, farmaceuti, sestry a zdravotníci z moderní doby, ale i z 19. a 20. století, ojediněle i z 18. a 17. století. Téměř stovka medailonů představuje svaté (a kandidáty svatosti) lékaře, farmaceuty, sestry a zdravotníky z moderní doby. V knize je kromě portrétů také kapitola s podněty a otázkami k rozjímání – jednak pro všechny nad zdravím, nemocí, léčbou, jednak speciálně pro lékaře a zdravotní sestry vzhledem k jejich povolání.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989036853
Celkem rezervací: 0

Vydáno ve spolupráci s Maticí cyrilometodějskou s.r.o., Olomouc

Kniha je souborem portrétů, kde jsou svatí a kandidáti na svatosti, lékaři, farmaceuti, sestry a zdravotníci z moderní doby, ale i z 19. a 20. století, ojediněle i z 18. a 17. století.

Téměř stovka medailonů představuje svaté (a kandidáty svatosti) lékaře, farmaceuty, sestry a zdravotníky z moderní doby. V knize je kromě portrétů také kapitola s podněty a otázkami k rozjímání – jednak pro všechny nad zdravím, nemocí, léčbou, jednak speciálně pro lékaře a zdravotní sestry vzhledem k jejich povolání.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.