Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Prázdné ruce / Maria Calasanz Ziescheová ; [z němčiny přeložila Alžběta Sirovátková]

Od: Ziesche, Maria Calasanz, 1923-2001 [Autor].
Přispěvatel(é): Sirovátková, Alžběta, 1943- [překladatel].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Portál, 1996, c1993Vydání: Vyd. 2.Popis: 200 s. ; 21 cm.ISBN: 8071781185.Předmětová hesla: Berno Augiensis, 978-1048 | Berno z Reichenau 978-1048 | řeholní život -- NěmeckoŽánr/Forma: biografie | rományOnline zdroje: Digitalizovaný dokument Souhrn: Kniha je slavný román o životě opata Berna z Reichenau (978–1048). Lotriňan Berno, vzdělaný mnich z říšského opatství na Prümu v Eifelu, je jmenován opatem polorozpadlého kláštera na ostrově Reichenau na Bodamském jezeře. Nezdá se, že by měl pro těžký úřad valné předpoklady, ale skrze mnohé zkoušky dozrává v dobrotivého a moudrého otce svých mnichů i prostých lidí na ostrově. V roli opata se setkává s mocnými tehdejší doby, jeho cesty ho zavedou do mnohých evropských měst, vždy se ale rád vrací na svou milovanou Augii. Ostrov Reichenau dodnes uchovává význačnou památku na opata Berna – západní část chrámu na Mittelzellu, kterou kdysi vystavěl a kde je též pochován.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989037027
Celkem rezervací: 0

Obsahuje bibliografii

Kniha je slavný román o životě opata Berna z Reichenau (978–1048). Lotriňan Berno, vzdělaný mnich z říšského opatství na Prümu v Eifelu, je jmenován opatem polorozpadlého kláštera na ostrově Reichenau na Bodamském jezeře. Nezdá se, že by měl pro těžký úřad valné předpoklady, ale skrze mnohé zkoušky dozrává v dobrotivého a moudrého otce svých mnichů i prostých lidí na ostrově. V roli opata se setkává s mocnými tehdejší doby, jeho cesty ho zavedou do mnohých evropských měst, vždy se ale rád vrací na svou milovanou Augii.

Ostrov Reichenau dodnes uchovává význačnou památku na opata Berna – západní část chrámu na Mittelzellu, kterou kdysi vystavěl a kde je též pochován.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.