Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Čím to je, že jste tak klidný? / Václav Dvořák v rozhovoru s Janem Mazancem

Od: Dvořák, Václav, 1921-2008 [Dotazovaný (interviewovaný)].
Přispěvatel(é): Mazanec, Jan, 1975- [Dotazovatel (interviewující)].
Typ materiálu: TextTextEdice: Rozhovory (Karmelitánské nakladatelství): Vydavatel: Kostelní Vydří : Karmelitánské nakladatelství, 2008Popis: 189 s., [16] s. obr. příl. : il. (některé barev.), portréty ; 21 cm.ISBN: 9788071952374.Předmětová hesla: Dvořák, Václav, 1921-2008 | 1921-2007 | 20.-21. století | katoličtí kněží -- Česko -- 20.-21. stol | církevní život -- Česko -- 20.-21. stol | pastorace -- Česko -- 20.-21. stol | katolicismus -- Česko -- 20.-21. stol | náboženská perzekuce -- Česko -- 20. stol | křesťanství a společnost -- Česko -- 20.-21. stolŽánr/Forma: rozhovory | autobiografické vzpomínkySouhrn: Václav Dvořák v rozhovoru s Janem Mazancem. Mons. Václav Dvořák je jedním z kněží, jejichž víra byla zkoušena v komunistickém vězení. Po roce samovazby vydal toto svědectví: Pane, dávám ti celou svou svobodu. Vezmi si do rukou můj život a udělej, co chceš. Poté, jak sám říká, se jeho víra stala jistotou. Byl klíčovou postavou celé jedné větve české podzemní církve – doprovázel k tajnému kněžskému svěcení i Tomáše Halíka. Setkával se s takovými osobnostmi, jako byl Josef Zvěřina, Antonín Mandl nebo Jiří Reinsberg. Čtenář knižního rozhovoru jako by sám slyšel Václava Dvořáka mluvit. Ačkoli ho život naučil vyjadřovat se i neuhlazenými slovy, zachovává si i ve svých 87 letech svou typickou noblesu. Text knihy je doplněn bohatou obrazovou přílohou.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989036730
Celkem rezervací: 0

Václav Dvořák v rozhovoru s Janem Mazancem. Mons. Václav Dvořák je jedním z kněží, jejichž víra byla zkoušena v komunistickém vězení. Po roce samovazby vydal toto svědectví: Pane, dávám ti celou svou svobodu. Vezmi si do rukou můj život a udělej, co chceš. Poté, jak sám říká, se jeho víra stala jistotou. Byl klíčovou postavou celé jedné větve české podzemní církve – doprovázel k tajnému kněžskému svěcení i Tomáše Halíka. Setkával se s takovými osobnostmi, jako byl Josef Zvěřina, Antonín Mandl nebo Jiří Reinsberg.
Čtenář knižního rozhovoru jako by sám slyšel Václava Dvořáka mluvit. Ačkoli ho život naučil vyjadřovat se i neuhlazenými slovy, zachovává si i ve svých 87 letech svou typickou noblesu. Text knihy je doplněn bohatou obrazovou přílohou.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.