Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Matka Tereza : pozadí mýtu / Anne Sebbová ; [z anglického originálu ... přeložila Gita Zbavitelová]

Od: Sebba, Anne, 1951- [Autor].
Přispěvatel(é): Zbavitelová, Gita, 1954- [překladatel].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Euromedia Group - Knižní klub, 2000Vydání: Vyd. 1.Popis: 332 s., [8] s. obr. příl. : il., portréty ; 21 cm.ISBN: 8024201941.Předmětová hesla: Tereza, matka, 1910-1997 | 1910-1997 | 20. století | křesťanské blahoslavené -- Indie -- 20. stol | misionářky lásky -- Indie -- 20. stol | charitativní činnost | duchovní život -- IndieŽánr/Forma: biografieSouhrn: Jestliže je dramatem světa jeho paradoxní povaha, nikdo toho není lepším příkladem než právě Matka Tereza, drobounká vrásčitá jeptiška albánského původu. Byla všeobecně uctívána pro svou pokoru a zbožnost, ale uměla také mistrně jednat se světovými politiky a finančníky a instinktivně přitahovala publicitu. V naší stále materialističtější době žije skutečných světců pramálo, ale Matka Tereza jako zastánce chudých byla považována za vzácnou výjimku. Uměla se obějít bez vymožeností a hodnot naší doby, kde se úspěch v životě měří počtem získaných ocenění, a nabídla nám naději na vítězství hodnot duchovních a nikoli materiálních; naději, že můžeme usilovat o vyšší cíle a že se jednoho dne možná najedí všechny děti světa. Kniha, kterou máte v ruce, není klasický životopis. O počátečním období života Matky Terezy je známo pramálo; její nejbližší příbuzní jsou mrtví a nemnohé záznamy, které mohly objasnit různá data či skutečnosti, byly patrně v roce 1963 zničeny při zemětřesení ve Skopje stejně jako dům, kde vyrůstala. Přesto nás úvodní kapitoly vrátí až do roku 1910, kdy se 26. srpna v rodině Bojaxhiuových narodilo třetí dítě. Holčička dostala jméno Agnes, které ji provázelo až do chvíle, kdy složila řeholní slib a přijala jméno Tereza. Autorka sleduje její životní cestu vyplněnou prací pro chudé a potřebné a odhaluje pozadí mýtu, který se okolo ní vytvořil.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989036556
Celkem rezervací: 0

Jestliže je dramatem světa jeho paradoxní povaha, nikdo toho není lepším příkladem než právě Matka Tereza, drobounká vrásčitá jeptiška albánského původu. Byla všeobecně uctívána pro svou pokoru a zbožnost, ale uměla také mistrně jednat se světovými politiky a finančníky a instinktivně přitahovala publicitu. V naší stále materialističtější době žije skutečných světců pramálo, ale Matka Tereza jako zastánce chudých byla považována za vzácnou výjimku. Uměla se obějít bez vymožeností a hodnot naší doby, kde se úspěch v životě měří počtem získaných ocenění, a nabídla nám naději na vítězství hodnot duchovních a nikoli materiálních; naději, že můžeme usilovat o vyšší cíle a že se jednoho dne možná najedí všechny děti světa.
Kniha, kterou máte v ruce, není klasický životopis. O počátečním období života Matky Terezy je známo pramálo; její nejbližší příbuzní jsou mrtví a nemnohé záznamy, které mohly objasnit různá data či skutečnosti, byly patrně v roce 1963 zničeny při zemětřesení ve Skopje stejně jako dům, kde vyrůstala. Přesto nás úvodní kapitoly vrátí až do roku 1910, kdy se 26. srpna v rodině Bojaxhiuových narodilo třetí dítě. Holčička dostala jméno Agnes, které ji provázelo až do chvíle, kdy složila řeholní slib a přijala jméno Tereza. Autorka sleduje její životní cestu vyplněnou prací pro chudé a potřebné a odhaluje pozadí mýtu, který se okolo ní vytvořil.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.