Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Svatí a kacíři světových náboženství / Jan Jandourek

Od: Jandourek, Jan, 1965- [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Portál, 1998Vydání: 1. vyd.Popis: 151 s. ; 20 cm.ISBN: 8071782653.Předmětová hesla: hagiografie | světci | myslitelé | Saints -- Biography | Gurus -- Biography | HagiographyŽánr/Forma: biografie | studieSouhrn: Příběhy světců, kteří při hlásání svých duchovních pravd byli ochotni podstoupit i ty největší oběti.Souhrn: Život, skutky, ale hlavně morální a boží přesvědčení velkých osobností světových náboženství. Příběhy nejsou pouhou hagiografií, ale spíše ponaučením o boží pravdě a morálních přesvědčeních, kterými by se měli řídit a inspirovat věřící v běžném životě. Důraz je zde kladen na velké postavy křesťanství, i když nechybějí příklady ze života např. východních myslitelů, doplněné o křesťanský komentář. Na závěr knihy je speciální kapitola věnovaná "černým ovcím" - varovným příkladům (Jidáš, Pilát atd.). Knihu ocení asi především věřící či studenti teologie. 22.2.1999 Kruš.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989003022
Celkem rezervací: 0

Příběhy světců, kteří při hlásání svých duchovních pravd byli ochotni podstoupit i ty největší oběti.

Život, skutky, ale hlavně morální a boží přesvědčení velkých osobností světových náboženství. Příběhy nejsou pouhou hagiografií, ale spíše ponaučením o boží pravdě a morálních přesvědčeních, kterými by se měli řídit a inspirovat věřící v běžném životě. Důraz je zde kladen na velké postavy křesťanství, i když nechybějí příklady ze života např. východních myslitelů, doplněné o křesťanský komentář. Na závěr knihy je speciální kapitola věnovaná "černým ovcím" - varovným příkladům (Jidáš, Pilát atd.). Knihu ocení asi především věřící či studenti teologie. 22.2.1999 Kruš.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.