Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Oč mi v životě šlo : cesty českého teologa doma i do širého světa / Jan Milič Lochman

Od: Lochman, Jan Milič, 1922-2004 [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Kalich, 2000Vydání: 1. vyd.Popis: 278 s. : portréty ; 21 cm.ISBN: 8070174692.Předmětová hesla: Lochman, Jan Milič, 1922-2004 | 20. století | 1922-2004 | protestantští teologové -- Česko -- 20. stol | protestantská teologie -- Česko -- 20. stol | křesťanská filozofie -- Česko -- 20. stolŽánr/Forma: autobiografieSouhrn: Autor vypráví příběh svého života. Od vzpomínek na dětství, studia, práci v evangelické církvi až po svou současnou činnost. Studoval teologii i v cizině; od r. 1968 působil na univerzitě v Basileji, kde se později stal rektorem. Přednášel pak na řadě univerzit ve světě; vedle toho přispěl svým osobním přínosem i organizační prací k rozvoji světového ekumenického hnutí. Vzpomíná i na jednotlivé významné osobnosti a obyčejné lidi, se kterými se setkal a kteří nějakým způsobem ovlivnili jeho život - zejména na řadu svých přátel doma i v zahraničí. Toto všechno autor ve své knize rekapituluje a svaží se vysvětlit "oč mu v životě šlo". Pouchovv L6hSouhrn: Vzpomínky profesora Komenského evangelické bohoslovecké fakulty na svou životní pouť a zejména na činnost ve světovém ekumenickém hnutí.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989006481
Celkem rezervací: 0

Obsahuje rejstřík

Autor vypráví příběh svého života. Od vzpomínek na dětství, studia, práci v evangelické církvi až po svou současnou činnost. Studoval teologii i v cizině; od r. 1968 působil na univerzitě v Basileji, kde se později stal rektorem. Přednášel pak na řadě univerzit ve světě; vedle toho přispěl svým osobním přínosem i organizační prací k rozvoji světového ekumenického hnutí. Vzpomíná i na jednotlivé významné osobnosti a obyčejné lidi, se kterými se setkal a kteří nějakým způsobem ovlivnili jeho život - zejména na řadu svých přátel doma i v zahraničí. Toto všechno autor ve své knize rekapituluje a svaží se vysvětlit "oč mu v životě šlo". Pouchovv L6h

Vzpomínky profesora Komenského evangelické bohoslovecké fakulty na svou životní pouť a zejména na činnost ve světovém ekumenickém hnutí.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.