Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

K pramenům = Wellsprings : kniha duchovních cvičení / Anthony de Mello ; [z angličtiny přeložila Marcela Zelinková]

Od: De Mello, Anthony, 1931-1987 [Autor].
Přispěvatel(é): Zelinková, Marcela, 1970- [překladatel].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Brno : Cesta, 1996Vydání: 1. čes. vyd.Popis: 239 s. ; 19 cm.ISBN: 8085319616.Předmětová hesla: duchovní poznání | duchovní život -- pokynyŽánr/Forma: příručkySouhrn: Cvičení v podobě duchovních textů postupují jako schodiště od myšlenky k pocitu, přes fantazii a smysly až do stavu ticha, jakési kontemplace se sebou samým i s Bohem. Kniha je napsaná v duchu křesťanské spirituality, stejně jako předchozí autorova díla - např. Modlitba žáby, Sádhana apod. (autor se hlásí k jezuitskému řádu), a vychází z myšlenky sv.Augustina o nutnosti obrátit se a navrátit se k sobě samým, abychom mohli ze sebe učinit odrazový můstek k Bohu. Kruš.Souhrn: Duchovní cvičení, určená lidem všech duchovních směrů, se snaží vést adepty po cestě k osvícení.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989009123
Celkem rezervací: 0

Cvičení v podobě duchovních textů postupují jako schodiště od myšlenky k pocitu, přes fantazii a smysly až do stavu ticha, jakési kontemplace se sebou samým i s Bohem. Kniha je napsaná v duchu křesťanské spirituality, stejně jako předchozí autorova díla - např. Modlitba žáby, Sádhana apod. (autor se hlásí k jezuitskému řádu), a vychází z myšlenky sv.Augustina o nutnosti obrátit se a navrátit se k sobě samým, abychom mohli ze sebe učinit odrazový můstek k Bohu. Kruš.

Duchovní cvičení, určená lidem všech duchovních směrů, se snaží vést adepty po cestě k osvícení.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.