Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Vyslovit nevyslovitelné : didaktika uvádění do světa symbolů / Ludmila Muchová

Od: Muchová, Ludmila, 1953- [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Brno : Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), 2005Vydání: 1. vyd.Popis: 243 s. ; 21 cm.ISBN: 8073250756.Předmětová hesla: symboly | náboženská symbolika | křesťanská symbolika | didaktika | katechetika | symbols | religious symbolism | Christian symbolism | teaching | catecheticsŽánr/Forma: studie | metodické příručky | studies | methodological manualsSouhrn: Kniha podává přehled základních interpretací symbolů a poskytuje úvod do didaktiky symbolu, umožňující zpřístupnění symbolů žákům v rámci náboženské výchovy.Souhrn: Z hlediska náboženské pedagogiky jsou symboly vnímány jako důležitá součást náboženské výchovy. Proto je třeba věnovat pozornost didaktice symbolu během náboženské výchovy, zpřístupnit žákům jejich svět prostřednictvím hodin náboženství. Kniha se snaží nalézt hlavní souvislosti mezi symboly a náboženským jednáním, prožíváním. Začíná obecným úvodem o symbolech, jejich pojetím ve filozofii, sociologii, antropologii, psychologii a teologii. Rozebírá jejich význam pro dnešního člověka. Stěžejní část textu pak autorka zaměřuje přímo na didaktiku symbolu - tj. didaktiku biblických textů, práci s pohádkami, mýty, legendami či pověstmi, práci s meditací a obrazy. Poskytuje úvod do porozumění náboženskému jazyku symbolů a vysvětluje základní symboly, se kterými se učitelé náboženství setkávají. V závěru jsou uvedeny konkrétní ukázky práce s biblickými texty v hodinách náboženství. Primárně je kniha určena učitelům náboženství a katechetům, ale obecné pasáže jistě ocení i laická veřejnost.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989006597
Celkem rezervací: 0

Obsahuje bibliografii a bibliografické odkazy

Kniha podává přehled základních interpretací symbolů a poskytuje úvod do didaktiky symbolu, umožňující zpřístupnění symbolů žákům v rámci náboženské výchovy.

Z hlediska náboženské pedagogiky jsou symboly vnímány jako důležitá součást náboženské výchovy. Proto je třeba věnovat pozornost didaktice symbolu během náboženské výchovy, zpřístupnit žákům jejich svět prostřednictvím hodin náboženství. Kniha se snaží nalézt hlavní souvislosti mezi symboly a náboženským jednáním, prožíváním. Začíná obecným úvodem o symbolech, jejich pojetím ve filozofii, sociologii, antropologii, psychologii a teologii. Rozebírá jejich význam pro dnešního člověka. Stěžejní část textu pak autorka zaměřuje přímo na didaktiku symbolu - tj. didaktiku biblických textů, práci s pohádkami, mýty, legendami či pověstmi, práci s meditací a obrazy. Poskytuje úvod do porozumění náboženskému jazyku symbolů a vysvětluje základní symboly, se kterými se učitelé náboženství setkávají. V závěru jsou uvedeny konkrétní ukázky práce s biblickými texty v hodinách náboženství. Primárně je kniha určena učitelům náboženství a katechetům, ale obecné pasáže jistě ocení i laická veřejnost.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.