Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Člověk a dějiny / Dominik Pecka

Od: Pecka, Dominik, 1895-1981 [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Orientace ; sv. 2.Vydavatel: V Praze : Vyšehrad, 1969Vydání: Vyd. 1.Popis: 67 s. ; 18 cm.Předmětová hesla: filozofie dějin | teologie dějin | psychologie | teorie poznáníŽánr/Forma: úvahyOnline zdroje: Digitalizovaný dokument Souhrn: V kapitolách o psychologii, noetice, filosofii a teologii dějin se autor snaží z těchto čtyř hledisek dobrat podstaty a smyslu historického procesu. Opíraje se o novodobou světovou teorii, propracovává se k souhrnnému pojetí, v němž chápe dějiny jako realizaci rozumových ideálů a pravou hodnotu nespatřuje ve vývoji vědy a techniky, nýbrž v pokroku mravním. Shledává zásadní souvislost etického a náboženského zřetele a upozorňuje na význam křesťanství, jehož pojmy, kategorie a výrazy se staly "obecným duchovním statkem západního lidstva".
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989006283
Celkem rezervací: 0

Obsahuje bibliografii

V kapitolách o psychologii, noetice, filosofii a teologii dějin se autor snaží z těchto čtyř hledisek dobrat podstaty a smyslu historického procesu. Opíraje se o novodobou světovou teorii, propracovává se k souhrnnému pojetí, v němž chápe dějiny jako realizaci rozumových ideálů a pravou hodnotu nespatřuje ve vývoji vědy a techniky, nýbrž v pokroku mravním. Shledává zásadní souvislost etického a náboženského zřetele a upozorňuje na význam křesťanství, jehož pojmy, kategorie a výrazy se staly "obecným duchovním statkem západního lidstva".

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.