Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Člověk a technika / Dominik Pecka

Od: Pecka, Dominik, 1895-1981 [Autor].
Přispěvatel(é): Biskupská konsistoř (Brno, Česko) [nakladatel (vydavetel)].
Typ materiálu: TextTextEdice: Orientace ; sv. 1.Vydavatel: Praha : Vyšehrad, 1969Vydání: 1. vyd.Popis: 63 s. ; 8°.Předmětová hesla: technika | etikaŽánr/Forma: úvahyOnline zdroje: Digitalizovaný dokument Souhrn: Filosof a teolog se zamýšlí nad zjevem techniky v moderní době, nad jejím poměrem ke společnosti a nad jejím nebezpečím. Vyrovnává se s nejčastějšími výtkami, které technice vyčítají, že člověka mechanizuje, znešvařuje svět, způsobuje nezaměstnanost a je příčinou válek. Na základě hluboké znalosti člověka minulosti i současnosti opodstatňuje vztah techniky a etiky a určuje náboženský smysl technického uchopení světa.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989007112
Celkem rezervací: 0

Obálka: František Sysel

Obsahuje bibliografii

Filosof a teolog se zamýšlí nad zjevem techniky v moderní době, nad jejím poměrem ke společnosti a nad jejím nebezpečím. Vyrovnává se s nejčastějšími výtkami, které technice vyčítají, že člověka mechanizuje, znešvařuje svět, způsobuje nezaměstnanost a je příčinou válek. Na základě hluboké znalosti člověka minulosti i současnosti opodstatňuje vztah techniky a etiky a určuje náboženský smysl technického uchopení světa.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.