Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Dobrodružství pobytu vezdejšího / Radim Palouš v rozhovoru s Josefem Beránkem

Od: Palouš, Radim, 1924-2015 [Dotazovaný (interviewovaný)].
Přispěvatel(é): Beránek, Josef, 1968- [Dotazovatel (interviewující)].
Typ materiálu: TextTextEdice: Rozhovory.Vydavatel: Kostelní Vydří : Karmelitánské nakladatelství, 2006Popis: 263 s. : il., portréty ; 20 cm.ISBN: 8071950521.Další název: Radim Palouš v rozhovoru s Josefem Beránkem.Předmětová hesla: Palouš, Radim, 1924-2015 | 20.-21. století | vysokoškolští učitelé -- Česko -- 20.-21. století | filozofové -- Česko -- 20.-21. století | disidenti -- Československo | názory a postojeŽánr/Forma: biografie | rozhovoryOnline zdroje: Obsah Souhrn: V životopisném rozhovoru s publicistou Josefem Beránkem (autorem rozhovorů s V. Malým, P. Kolářem a J. Sokolem) profesor Palouš hovoří o událostech, které ovlivnily a nasměrovaly jeho život, vyznává se ze svého celoživotního zájmu o dílo Jana A. Komenského, Bernarda Bolzana a Tomáše G. Masaryka. Z těchto kořenů také vyrůstá Paloušova filosofie výchovy. Žánr rozhovoru může být pozvánkou k setkání s mužem, který - ač ho jeho občanské postoje léta držely v roli outsidera - se stal učitelem a moudrým rádcem mnohých. Profesor Radim Palouš (1924) přednášel na mnoha univerzitách ve světě. Osmkrát byl jmenován doktorem honoris causa v Evropě, v USA a v Asii. Obdržel řadu ocenění, publikoval přes tři sta odborných statí a publikací.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989006818
Celkem rezervací: 0

V životopisném rozhovoru s publicistou Josefem Beránkem (autorem rozhovorů s V. Malým, P. Kolářem a J. Sokolem) profesor Palouš hovoří o událostech, které ovlivnily a nasměrovaly jeho život, vyznává se ze svého celoživotního zájmu o dílo Jana A. Komenského, Bernarda Bolzana a Tomáše G. Masaryka. Z těchto kořenů také vyrůstá Paloušova filosofie výchovy. Žánr rozhovoru může být pozvánkou k setkání s mužem, který - ač ho jeho občanské postoje léta držely v roli outsidera - se stal učitelem a moudrým rádcem mnohých. Profesor Radim Palouš (1924) přednášel na mnoha univerzitách ve světě. Osmkrát byl jmenován doktorem honoris causa v Evropě, v USA a v Asii. Obdržel řadu ocenění, publikoval přes tři sta odborných statí a publikací.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.