Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Synové světla a synové tmy : svědectví nejstarších biblických rukopisů / Stanislav Segert

Od: Segert, Stanislav, 1921-2005 [Autor].
Typ materiálu: TextTextEdice: Osudy, fakta, objevy.Vydavatel: Praha : Orbis, 1970Vydání: 1. vyd.Popis: 223 s., [24] s. obr. příl. il. (některé barev.) ; 24 cm.Souhrn: Pozoruhodně dovede autor, vynikající znalec svého oboru, vyprávět historii objevů starých rukopisů u Mrtvého moře. A stejně zajímavě shrnuje i dějiny lidu, jehož život a myšlení nalezené rukopisy dokumentují. Nejvíce si hledíosudu esejců jakožto nositelů jednoho výrazného židovského náboženského směru. Sdělení o nejnovějších výdobytcích světového bádání i srovnávání nálezů je obře stmeleno s historiografickým průřezem raného vývoje židovskéhonároda. Celek je velmi zdařilým populárně vědeckým dílem.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989008980
Celkem rezervací: 0

25000 výt.

Obsahuje bibliografii

Pozoruhodně dovede autor, vynikající znalec svého oboru, vyprávět historii objevů starých rukopisů u Mrtvého moře. A stejně zajímavě shrnuje i dějiny lidu, jehož život a myšlení nalezené rukopisy dokumentují. Nejvíce si hledíosudu esejců jakožto nositelů jednoho výrazného židovského náboženského směru. Sdělení o nejnovějších výdobytcích světového bádání i srovnávání nálezů je obře stmeleno s historiografickým průřezem raného vývoje židovskéhonároda. Celek je velmi zdařilým populárně vědeckým dílem.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.