Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Milostné pražské jezulátko / Napsali Věra Remešová a Ladislav Pokorný ; [Fot. Oldřich Mazůrek ; obálka a il. Jan Gabler]

Od: Remešová, Věra [Autor].
Přispěvatel(é): Pokorný, Ladislav, 1915-2000 | Mazůrek, Oldřich [fotograf] | Gabler, Jan [ilustrátor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Česká katolická Charita, 1988Popis: 69 s. : il.Předmětová hesla: Architektura sakrální | Chrám | Symbolika křesťanská | Umění sakrálníŽánr/Forma: publikace obrazováSouhrn: Brožura je uvedena modlitbou P. Cyrila od Matky Boží, obnovitele úcty k Jezulátku v 17. stol. Následuje nástin dějin a popis kostela Panny Marie Vítězné v Karmelitské ulici a poté vyprávění o Pražském jezulátku - legenda o jeho vzniku, líčení dalších osudů, zvěsti o zázracích, cesty Jezulátka po světě, jeho garderoba. Text doprovázejí ilustrace Jan Gablera a fotografie kostela i sošky v různých oděvech.Souhrn: Osudy proslulé pražské sošky i malostranského kostela, v němž je vystavena.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989009475
Celkem rezervací: 0

umění

Brožura je uvedena modlitbou P. Cyrila od Matky Boží, obnovitele úcty k Jezulátku v 17. stol. Následuje nástin dějin a popis kostela Panny Marie Vítězné v Karmelitské ulici a poté vyprávění o Pražském jezulátku - legenda o jeho vzniku, líčení dalších osudů, zvěsti o zázracích, cesty Jezulátka po světě, jeho garderoba. Text doprovázejí ilustrace Jan Gablera a fotografie kostela i sošky v různých oděvech.

Osudy proslulé pražské sošky i malostranského kostela, v němž je vystavena.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.