Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Popelka nazaretská / Václav Renč ; Il. vybrala Miroslava Ludvíková ; Fot. reprodukci dřevořezeb provedl Petr Jero

Od: Renč, Václav, 1911-1973 [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Vyšehrad, 1969Vydání: 1. vyd.Popis: 159, [1] s. ; 8°.Online zdroje: Digitalizovaný dokument Souhrn: Rozsáhlá básnická skladba v rýmovaných verších přísného řádu vypráví strastiplný příběh Ježíšovy matky, nazaretské Marie, která "neznámá, chudá, mlčelivá / v šat Popelky se světu skrývá". Příběh založený na bibli a zejména nanovozákonních evangeliích zachycuje ji od narození přes její ctnostné mládí. Boží zvěstování jejího poslání, její zasnoubení s Josefem, Ježíšovo narození, jeho dětství, jinošství, učitelské a vykupitelské poslání končící nakříži, až k jejímu žalu trpící matky a její útěšné smrti.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989009468
Celkem rezervací: 0

Obálka a vazba: Ant. Jero

Frontispice

Rozsáhlá básnická skladba v rýmovaných verších přísného řádu vypráví strastiplný příběh Ježíšovy matky, nazaretské Marie, která "neznámá, chudá, mlčelivá / v šat Popelky se světu skrývá". Příběh založený na bibli a zejména nanovozákonních evangeliích zachycuje ji od narození přes její ctnostné mládí. Boží zvěstování jejího poslání, její zasnoubení s Josefem, Ježíšovo narození, jeho dětství, jinošství, učitelské a vykupitelské poslání končící nakříži, až k jejímu žalu trpící matky a její útěšné smrti.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.