Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Svatý Prokop ve výtvarném umění / Věra Remešová

Od: Remešová, Věra, 1925- [Autor].
Přispěvatel(é): Katolická církev. Česká katolická charita.
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Ústřední církevní nakladatelství, 1953Vydání: 1. vyd.Popis: 118, [2] s. : 32 s. obr. příl. ; 8°.Souhrn: "Úkolem tohoto spisku je shrnout v historickém sledu výtvarná zobrazení sv. Prokopa tak, jak je zachovaly památky dosud známé, a vystopovat v nich typicky dobové odlišnosti v uměleckém projevu i v základním ikonografickém pojetí vlastní osoby světcovy." Vlastní studii je předeslán stručný životopis Prokopův, v němž se vyzdvihuje jeho češství a zdůrazňuje okolnost, že svým příklonem k slovanskému východu se stal pokračovatelem myšlenky cyrilometodějské.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989009352
Celkem rezervací: 0

3300 výt.

Přehl. lit.

Vyd. Č. kat. Charita

"Úkolem tohoto spisku je shrnout v historickém sledu výtvarná zobrazení sv. Prokopa tak, jak je zachovaly památky dosud známé, a vystopovat v nich typicky dobové odlišnosti v uměleckém projevu i v základním ikonografickém pojetí vlastní osoby světcovy." Vlastní studii je předeslán stručný životopis Prokopův, v němž se vyzdvihuje jeho češství a zdůrazňuje okolnost, že svým příklonem k slovanskému východu se stal pokračovatelem myšlenky cyrilometodějské.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.