Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Loretánské světlo : (1955 a 1970) / Václav Renč ; Ilustr. Jiří Mědílek ; Edičně připravil Zdeněk Drahoš ; Přebal a typografie Zdeněk Ziegler

Od: Renč, Václav, 1911-1973 [Autor].
Přispěvatel(é): Drahoš, Zdeněk [editor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Vyšehrad, 1992Vydání: 2. vyd., ve Vyšehradu 1. vyd.Popis: 111 s. : obr. ; 21 cm.ISBN: 8070210834.Žánr/Forma: česká poezieSouhrn: Její rozvrh je členěn jako nepřerušená litanie. První část napsal autor ve vězení, kam se dostal jako politický vězeň a je proto přirozené, že její pochmurné ladění připomíná Dantovo Peklo. Ani ve druhé části se celkové vyznání příliš nemění, ale v závěrečném dozpěvu přece jen proniká do básníkova života trochu světla a naděje. Skladba je napsána s citem pro precizní melodickou zpěvnost, v níž vyniká uchvatná práce s klasickým veršem. 21.12.1992 Šink.Souhrn: Svazek obsahuje básnickou skladbu významného autora katolického proudu. Její rozvrh je důsledně členěn jako jediná neustálá modlitba.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989009345
Celkem rezervací: 0

Ediční pozn.

Její rozvrh je členěn jako nepřerušená litanie. První část napsal autor ve vězení, kam se dostal jako politický vězeň a je proto přirozené, že její pochmurné ladění připomíná Dantovo Peklo. Ani ve druhé části se celkové vyznání příliš nemění, ale v závěrečném dozpěvu přece jen proniká do básníkova života trochu světla a naděje. Skladba je napsána s citem pro precizní melodickou zpěvnost, v níž vyniká uchvatná práce s klasickým veršem. 21.12.1992 Šink.

Svazek obsahuje básnickou skladbu významného autora katolického proudu. Její rozvrh je důsledně členěn jako jediná neustálá modlitba.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.