Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Mlčení / Šúsaku Endó ; [z japonského originálu ... přeložila, úvod a doslov napsala Libuše Boháčková]

Od: Endō, Shūsaku, 1923-1996 [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Vyšehrad, 1987Vydání: Vyd. 1.Popis: 196 s. ; 21 cm.Žánr/Forma: historické románySouhrn: Historický román, inspirovaný skutečnými postavami a událostmi, vypráví o krutém konci křesťanské misie v Japonsku 17. století. Protagonistou působivého románu je jezuitský misionář Joao Rodrigues, který se vydává na nebezpečnou výpravu do Japonska po stopách předchůdce, otce Ferreiry. Na počátku 17. století totiž v nově se sjednocujícím Japonsku zavládl režim, který začal cizí náboženství krutě pronásledovat. Ferreirova misie byla vyhlazena a on sám donucen veřejně se zřeknout víry. Rodrigues a další dva mladí jezuité, bývalí Ferreirovi žáci, se s touto zprávou nedokáží smířit a vydají se na tajnou cestu do nepřátelské země, aby se zde pokusili přes přísné zákazy pokračovat v misijní činnosti, ale také vyhledat otce Ferreiru a zjistit pravdu o jeho mučednictví či odpadlictví. Odtud se odvíjí sugestivní, mnohdy drastické vyprávění o nemilosrdném střetávání rozdílných kultur a mentalit, nahlížené japonským křesťanským autorem s velkým porozuměním pro obě strany, ale i o hledání cest k sobě, o lidské slabosti i síle. I Rodriguesův osobní příběh hledání víry, sebe i svého poslání, v němž se objevují i paralely s příběhem Ježíšovým, se rozvíjí ostrými peripetiemi až ke kruté katarzi. Román získal v Japonsku prestižní Tanizakiho cenu a dočkal se i brilantního filmového zpracování.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989012017
Celkem rezervací: 0

17000 výt.

Historický román, inspirovaný skutečnými postavami a událostmi, vypráví o krutém konci křesťanské misie v Japonsku 17. století.

Protagonistou působivého románu je jezuitský misionář Joao Rodrigues, který se vydává na nebezpečnou výpravu do Japonska po stopách předchůdce, otce Ferreiry. Na počátku 17. století totiž v nově se sjednocujícím Japonsku zavládl režim, který začal cizí náboženství krutě pronásledovat. Ferreirova misie byla vyhlazena a on sám donucen veřejně se zřeknout víry. Rodrigues a další dva mladí jezuité, bývalí Ferreirovi žáci, se s touto zprávou nedokáží smířit a vydají se na tajnou cestu do nepřátelské země, aby se zde pokusili přes přísné zákazy pokračovat v misijní činnosti, ale také vyhledat otce Ferreiru a zjistit pravdu o jeho mučednictví či odpadlictví. Odtud se odvíjí sugestivní, mnohdy drastické vyprávění o nemilosrdném střetávání rozdílných kultur a mentalit, nahlížené japonským křesťanským autorem s velkým porozuměním pro obě strany, ale i o hledání cest k sobě, o lidské slabosti i síle. I Rodriguesův osobní příběh hledání víry, sebe i svého poslání, v němž se objevují i paralely s příběhem Ježíšovým, se rozvíjí ostrými peripetiemi až ke kruté katarzi. Román získal v Japonsku prestižní Tanizakiho cenu a dočkal se i brilantního filmového zpracování.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.