Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Měl jsem štěstí na lidi / Josef Beránek, Václav Vacek

Od: Vacek, Václav, 1946- [Autor, Dotazovaný (interviewovaný)].
Přispěvatel(é): Beránek, Josef, 1968- [editor, Dotazovatel (interviewující)].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Vyšehrad, 2014Vydání: Vyd. 1.Popis: 276 s. : il., portréty ; 21 cm.ISBN: 9788074293931.Předmětová hesla: Vacek, Václav, 1946- | 20.-21. století | 20. století | 1946-2014 | katoličtí kněží -- Česko -- 20.-21. století | pastorace -- Česko -- 20.-21. století | náboženská perzekuce -- Česko -- 20. století | křesťanská spiritualita -- 20.-21. století | církevní život -- Česko -- 20.-21. století | křesťanství a společnost -- Česko -- 20.-21. stoletíŽánr/Forma: rozhovory | autobiografické vzpomínkySouhrn: Životopisný rozhovor s českým katolickým knězem V. Vackem. Křesťanství nabízí cestu, jak se stát svobodným a dospělým člověkem, říká nonkonformní kněz Václav Vacek. Životopisný rozhovor sleduje jeho životní cestu od dětství v podhůří Orlických hor, postupné hledání životního povolání v nesnadných letech nesvobody a především jeho kněžské působení a objevování nových cest, jak přiblížit lidem krásu toho nejcennějšího – hlubokých mezilidských vztahů a dospělé svobody. Inspiraci přitom nachází v pozorném naslouchání lidským radostem i bolestem a v podobně citlivém čtení bible. Jeho pohled je díky tomu prost složitých teologických obratů a povzbuzuje mnohé lidi k důvěře, že Bůh i dnes s námi počítá, že chce spolu s námi pečovat o svět, abychom v něm mohli žít my i další generace.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989010990
Celkem rezervací: 0

Životopisný rozhovor s českým katolickým knězem V. Vackem.

Křesťanství nabízí cestu, jak se stát svobodným a dospělým člověkem, říká nonkonformní kněz Václav Vacek. Životopisný rozhovor sleduje jeho životní cestu od dětství v podhůří Orlických hor, postupné hledání životního povolání v nesnadných letech nesvobody a především jeho kněžské působení a objevování nových cest, jak přiblížit lidem krásu toho nejcennějšího – hlubokých mezilidských vztahů a dospělé svobody. Inspiraci přitom nachází v pozorném naslouchání lidským radostem i bolestem a v podobně citlivém čtení bible. Jeho pohled je díky tomu prost složitých teologických obratů a povzbuzuje mnohé lidi k důvěře, že Bůh i dnes s námi počítá, že chce spolu s námi pečovat o svět, abychom v něm mohli žít my i další generace.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.