Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Nejistota a odhodlání / Peter Wust ; z něm. orig. Ungewissheit und Wagnis přel. František Marek

Od: Wust, Peter [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Praha : Vyšehrad, 1970Vydání: 1. vyd.Popis: 159, [1] s. ; 8°.Online zdroje: Digitalizovaný dokument Souhrn: Meditace vydané v originále r. 1937 vycházejí jako první do češtiny přeložená Wustova práce. Vlivný filosof (1884-1940), naposledy profesor na universitě v Münsteru, v nich tematizuje svár životní nejistoty a lidsképotřebyjistotného zakotvení. Ve svých rozborech této situace zastává názor, "že vyvýšení lidského Já nelze dosáhnout jinak než stupňováním jeho ohrožení" a poukazuje na většinou skrytý rozměr "bezpečí člověka v nezajištěnosti",kterýmu spočívá v zapuzení neklidu sobectví a ve zklidněném "odhodlání k moudrosti".
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989015308
Celkem rezervací: 0

Obálka: Pavel Teimer

8000 výt.

Jmenný rejstřík

Meditace vydané v originále r. 1937 vycházejí jako první do češtiny přeložená Wustova práce. Vlivný filosof (1884-1940), naposledy profesor na universitě v Münsteru, v nich tematizuje svár životní nejistoty a lidsképotřebyjistotného zakotvení. Ve svých rozborech této situace zastává názor, "že vyvýšení lidského Já nelze dosáhnout jinak než stupňováním jeho ohrožení" a poukazuje na většinou skrytý rozměr "bezpečí člověka v nezajištěnosti",kterýmu spočívá v zapuzení neklidu sobectví a ve zklidněném "odhodlání k moudrosti".

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.