Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Ve službě Bohu a lidem : život blahoslavené Marie Terezie Schererové / Maria Calasanz Ziescheová ; [z německého originálu ... přeložila Eva Lajkepová]

Od: Ziesche, Maria Calasanz, 1923-2001 [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Kostelní Vydří : Karmelitánské nakladatelství, 2003Popis: 172 s. ; 21 cm.ISBN: 8071927988.Předmětová hesla: Schererová, Marie Terezie, blahoslavená, 1825-1888 | 19. století | sociální péče -- Švýcarsko -- 19. století | křížové sestry -- Švýcarsko -- 19. století | křesťanské blahoslavené -- Švýcarsko -- 19. století | řeholní kongregace -- Švýcarsko -- 19. století | ošetřovatelská péče | životopisyŽánr/Forma: německé romány | biografické románySouhrn: Život blahoslavené Marie Terezie Schererové. Vyprávění o této švýcarské řeholnici je velmi čtivé a poutavé. Marie Terezie Schererová prožila svůj život v blízkosti Boží. Právě ze svého spojení s Bohem čerpala nesmírnou sílu a lásku, která jí pomáhala ve službě bližním. S jeho pomocí dokázala věci, které byly nad její slabé síly. Dokázala obětavě reagovat na potřeby doby i na potřeby svých bližních. Je pro nás svědectvím, že život v lásce k Bohu a k lidem přináší vzácné plody a že je potřeba rozvíjet oba tyto rozměry lidské lásky. Její osudy i postoje jsou povzbuzením ve chvílích, kdy nám připadá, že nám problémy přerůstají přes hlavu.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989012963
Celkem rezervací: 0

Život blahoslavené Marie Terezie Schererové. Vyprávění o této švýcarské řeholnici je velmi čtivé a poutavé. Marie Terezie Schererová prožila svůj život v blízkosti Boží. Právě ze svého spojení s Bohem čerpala nesmírnou sílu a lásku, která jí pomáhala ve službě bližním. S jeho pomocí dokázala věci, které byly nad její slabé síly. Dokázala obětavě reagovat na potřeby doby i na potřeby svých bližních. Je pro nás svědectvím, že život v lásce k Bohu a k lidem přináší vzácné plody a že je potřeba rozvíjet oba tyto rozměry lidské lásky. Její osudy i postoje jsou povzbuzením ve chvílích, kdy nám připadá, že nám problémy přerůstají přes hlavu.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.