Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Prorok Větru : tajemství duše na pomezí poezie a kontemplace za tichého svítání / Stefano Biavaschi ; [z italského originálu ... přeložila Ivana Hlaváčová]

Od: Biavaschi, Stefano, 1955- [Autor].
Typ materiálu: TextTextVydavatel: Kostelní Vydří : Karmelitánské nakladatelství, 2002Popis: 103 s. ; 17 cm.ISBN: 8071926612.Předmětová hesla: meditace | smysl života | duchovní život | Conduct of life | spiritual life | meditationŽánr/Forma: úvahy | příběhy | stories | essaysSouhrn: Tajemství duše na pomezí poezie a kontemplace za tichého svítání.Souhrn: Tento příběh vzdáleně připomíná výroky Džibrána, Hesseho či Thákura. Dotýká se nejhlubšího smyslu života a vrhá světlo na skutečnosti, které každý den ve svém nitru prožíváme. Jeho básnicko-prorocký jazyk pozvedá člověka ke kontemplativnímu pohledu na věci, protože “veškeré světlo mysli prochází srdcem”. Co je to Vítr, Samota, Láska, Život, Bolest, Smrt, Zapomnění, Poznání, Pravda, Svoboda, Dokonalost? Kdo je to Bůh? Dvanáctkrát nalezne Prorok ve svém srdci “vnitřní souzvuk” s hudbou Větru, kterému naslouchá za tichých Svítání. Prorok, který žije v tvém srdci.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989000854
Celkem rezervací: 0

Tajemství duše na pomezí poezie a kontemplace za tichého svítání.

Tento příběh vzdáleně připomíná výroky Džibrána, Hesseho či Thákura. Dotýká se nejhlubšího smyslu života a vrhá světlo na skutečnosti, které každý den ve svém nitru prožíváme. Jeho básnicko-prorocký jazyk pozvedá člověka ke kontemplativnímu pohledu na věci, protože “veškeré světlo mysli prochází srdcem”. Co je to Vítr, Samota, Láska, Život, Bolest, Smrt, Zapomnění, Poznání, Pravda, Svoboda, Dokonalost? Kdo je to Bůh? Dvanáctkrát nalezne Prorok ve svém srdci “vnitřní souzvuk” s hudbou Větru, kterému naslouchá za tichých Svítání. Prorok, který žije v tvém srdci.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.