Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Úvahy o štěstí a lásce / Pierre Teilhard de Chardin ; [z francouzského originálu ... přeložil Jiří Stejskal ; ilustrace pro tuto knihu zhotovil Jan Jemelka]

Od: Teilhard de Chardin, Pierre, 1881-1955 [Autor].
Přispěvatel(é): Jemelka, Jan, 1953- [ilustrátor] | Jezuité. Česká provincie. Centrum Aletti Velehrad-Roma.
Typ materiálu: TextTextEdice: Slovo a obraz ; 8.Vydavatel: Olomouc : Refugium Velehrad-Roma, 2005Vydání: Vyd. 1.Popis: 68 s. : barev. il. ; 20 cm.ISBN: 8086715485.Předmětová hesla: štěstí -- filozofické pojetí | štěstí -- křesťanské pojetí | láska -- filozofické pojetí | láska -- křesťanské pojetí | happiness -- philosophical approach | happiness -- Christian approach | love -- philosophical approach | love -- Christian approachŽánr/Forma: úvahy | essaysSouhrn: První část knihy se zabývá tématem štěstí. Autor zdůrazňuje vztah životních postojů člověka k životu a jeho vnímání (ale i nepochopení) štěstí. Tyto úvahy pak ještě rozvádí ve Třech svatebních promluvách, skutečných autorových projevech, které pronesl při příležitosti sňatků svých přátel. Druhou část knihy tvoří autorovy úvahy o lásce - jednak vztah muže a ženy, ale láska i jako vyšší forma - jako spojení člověka s Bohem.Souhrn: Výbor z textů významného francouzského křesťanského filozofa, jejichž základním tématem je štěstí a láska.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989003596
Celkem rezervací: 0

"Vychází k 50letému výročí úmrtí Teiharda de Chardin"--Rub tit. s.

Obsahuje bibliografické odkazy

První část knihy se zabývá tématem štěstí. Autor zdůrazňuje vztah životních postojů člověka k životu a jeho vnímání (ale i nepochopení) štěstí. Tyto úvahy pak ještě rozvádí ve Třech svatebních promluvách, skutečných autorových projevech, které pronesl při příležitosti sňatků svých přátel. Druhou část knihy tvoří autorovy úvahy o lásce - jednak vztah muže a ženy, ale láska i jako vyšší forma - jako spojení člověka s Bohem.

Výbor z textů významného francouzského křesťanského filozofa, jejichž základním tématem je štěstí a láska.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.