Farní knihovna

Římskokatolická farnost – děkanství Nové Město nad Metují

Základní MARC ISBD

Tomáš Halík : ptal jsem se cest / Jan Jandourek

Od: Halík, Tomáš, 1948- [Dotazovaný (interviewovaný)].
Přispěvatel(é): Jandourek, Jan, 1965- [Dotazovatel (interviewující)].
Typ materiálu: TextTextEdice: Rozhovory.Vydavatel: Praha : Portál, 1997Vydání: Vyd. 1.Popis: 287, [8] s. : portréty ; 21 cm.ISBN: 8071781436.Další název: Ptal jsem se cest.Předmětová hesla: Halík, Tomáš, 1948- | Katolická církev | 20. století | stát a církev -- Česko -- 20. století | duchovní život | Česko -- politika a vláda -- 20. století | Česko -- náboženské poměry -- 20. století | životopisy | rozhovoryŽánr/Forma: rozhovorySouhrn: Osobní svědectví o hledání vlastní cesty v duchovním životě, ve filozofii i v soudobé společnosti. Životopisný rozhovor, který kromě osobních témat reflektuje také vývoj v české společnosti a církvi. Dětství Tomáše Halíka je spojeno se vzpomínkami na otce - knihovníka a editora Čapkových spisů. Následují studentská léta, charakterizovaná zájmem o historii a literaturu, studium sociologie, účast ve studentském hnutí 60. let a krátký pobyt v Anglii. V další části Tomáš Halík líčí svou konverzi, tajné studium teologie, kněžské svěcení a působení v roli psychoterapeuta. Před a polistopadové období je spojené s přípravou Desetiletí duchovní obnovy, se situací svobodné církve. Čtenář v knize nalezne i vzpomínky na významné osobnosti jako Jiří Reinsberg, Josef Zvěřina, Václav Benda nebo zamyšlení nad tématy jako je Jungova hlubinná psychologie, krize víry, sekularizace, Nietzscheho filozofie smrti boha a dalšími.
Štítky z této knihovny: V této knihovně nejsou k tomuto titulu přiřazené žádné štítky. Pro přidávání štítků je nutné být přihlášený.
    Průměrné hodnocení: 0.0 (0 hlasů)
Aktuální umístění Signatura Stav Půjčeno do Čárový kód Rezervace jednotky
Farní knihovna Nové Město nad Metují
Dostupné 2045989002964
Celkem rezervací: 0

Osobní svědectví o hledání vlastní cesty v duchovním životě, ve filozofii i v soudobé společnosti. Životopisný rozhovor, který kromě osobních témat reflektuje také vývoj v české společnosti a církvi. Dětství Tomáše Halíka je spojeno se vzpomínkami na otce - knihovníka a editora Čapkových spisů. Následují studentská léta, charakterizovaná zájmem o historii a literaturu, studium sociologie, účast ve studentském hnutí 60. let a krátký pobyt v Anglii. V další části Tomáš Halík líčí svou konverzi, tajné studium teologie, kněžské svěcení a působení v roli psychoterapeuta. Před a polistopadové období je spojené s přípravou Desetiletí duchovní obnovy, se situací svobodné církve. Čtenář v knize nalezne i vzpomínky na významné osobnosti jako Jiří Reinsberg, Josef Zvěřina, Václav Benda nebo zamyšlení nad tématy jako je Jungova hlubinná psychologie, krize víry, sekularizace, Nietzscheho filozofie smrti boha a dalšími.

Zatím nikdo nekomentoval.

Přihlaste se do svého účtu pro publikování komentáře.